Witamy na oficjalnej stronie sportowej miasta Bartoszyce
Sportowiec Roku 2009
Redaktor: Administrator   




Głosowanie Internautów

 
Zawodnik UKS "Przyjaźń Bartoszyce"

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim „Family Cup” 2009 w Krelcach – 4 miejsce
  • Mini TOUR DE POLOGNE – 6 miejsce
  • Ogólnopolski Wyścig Kolarski o „Puchar Warmii” – 2 miejsce
  • Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza i Starosty Giżycka – 1 miejsce
Osiągnięcia rejonowe / wojewódzkie:
  • VII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Miłki – 1 miejsce
  • Warmińsko-Mazurska Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Górskim – 1 miejsce
  • Warmińsko-Mazurska Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie Szosowym – 3 miejsce
  • Mistrzostwa Woj. Warm.Mazurskiego „Family Cup” Olsztyn, - 1 miejsce
  • Wyścig w kolarstwie szosowym – Jazda indywidualna na czas w Gołdapi – 1 miejsce
Osiągnięcia powiatowe / miejskie:
  •  I Edycja Bartoszyckiej Ligi Kolarskiej „Czar dwóch kółek” – 1 miejsce
  • Wyścig MTB o Puchar Burmistrza Miasta Mragowa – 4 miejsce




                                                                           
        ------------------------------------------


Zawodniczka Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji "Presov Open"- złoto w konkurencji układów formalnych i brąz w konkurencji walki sportowej kat. do 52 kg kobiet
  • Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do ITF- srebro w konkurencji walki sportowej kat. do 52 kg
  • Puchar Europy w Taekwon-do ITF-srebro w konkurencji walki sportowej kat. do 52 kg kobiet


------------------------------------------


Zawodnik Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Ringo w Bartoszycach

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Występ w Reprezentacji Polski w zwycięskim meczu LITWA-POLSKA na Litwie
  • Zdobycie złotego i srebrnego medalu Międzynarodowych Mistrzostw Polski
  • I i II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Ringo w Mińsku na Białorusi
  • Udział w 6 Ogólnopolskich Turniejach Ringo i zdobycie 12 pierwszych miejsc- niepokonany w 2009 roku.
  • Zdobywca pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Polskiego Towarzystwa Ringo za 2009 rok w kategorii -młodzik
Osiągnięcia rejonowe / wojewódzkie:
  • Zdobywca 2 pierwszych miejsc w Ogólnopolskim Turnieju Przyjaźni w ringo w Bartoszycach;


------------------------------------------


Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka"

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 800 metrów ( w Spale)
  • Członkini Kadry Narodowej Juniorów PZLA
  • I miejsce w Międzynarodowym Mitingu LA imieniem Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w Międzyzdrojach w biegu na dystansie 1000 m.
  • Złoty i srebrny medal Mistrzostw Województwa LA

------------------------------------------


Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka"

Osiągnięcia rejonowe / wojewódzkie:
  • 7 miejsce w biegu na dystansie 1000 m. podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw w LA Młodzików w Kozienicach
  • Dwa złote medale Mistrzostw Województwa ( Olsztyńska Olimpiada Młodzieży i Wojewódzka Inauguracja Roku Sportowego
  • Cztery srebrne medale w Wojewódzkich Zawodach w LA i Biegach Przełajowych
  • Członkini Kadry Wojewódzkiej Okręgowego Związku LA
     


     

------------------------------------------


Zawodnik Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych "SION"

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Złoty medal w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski w LA Osób Niepełnosprawnych, Kozienice 2009 r.
  • Złoty medal w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski w LA Osób Niepełnosprawnych, Kozienice 2009 r.
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • II miejsce w pływaniu na Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych. Dadaj 2009 r.
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • II miejsce w Bartoszyckim Biegu Majowym – wyścigi na wózkach
     
------------------------------------------


Zawodnik Bartoszykiego Klubu Karate Kyokushin

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • II miejsce Mistrzostw Polski Kumite Junior, Świnoujście
  • III miejsce Mistrzostw Polski KATA Junior, Świnoujście
  • Ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Seniorów Kumite w Sieradzu
     


------------------------------------------


Zawodnik Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji "Presov Open" złoto w konkurencji układów formalnych
  • Puchar Europy w Taekwon-do ITF-srebro w konkurencji walki sportowej kat. do 71 kg seniorów


------------------------------------------
 


Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Przyjaźń"

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • XIV Finał Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim „Family Cup” 2009 w Krelcach – II miejsce, V-ce mistrz Polski
  • VII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Miłki – III miejsce
  • III Ogólnopolski Wyścig Kolarski MTB o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce – III miejsce
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie:
  • Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Family Cup” w Olsztynie – I miejsce
  • Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego II „Family Cup” w Piszu – I miejsce
  • XV Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Biskupcu – I miejsce
  • Wyścig Kolarski MTB o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa – I miejsce
  • II Jesienny Wyścig MTB w Ruszajnach – III miejsce



 
------------------------------------------


Zawodnik Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych "SION"

Osiągnięcia międzynarodowe / krajowe:
  • IV miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym EDF TOUR 2009 – pół maraton 25 km (w barwach Lotosu Orneta)
  • I miejsce w Memoriale Lekkoatletycznym im. W. Kikolskiego w Białymstoku – 5 km (w barwach Lotosu Orneta)
  • II miejsce w wyścigu na wózkach w Lublinie zorganizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski (w barwach Lotosu Orneta)
  • II miejsce w pół maratonie Świętokrzyskim im. Redaktora Mieczysława Kalety w Bukowej (w barwach Lotosu Orneta)
  • III miejsce w pływaniu na Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, Dadaj 2009 r.
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • III miejsce w pływaniu na Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, Dadaj 2009 r.
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • II miejsce w Bartoszyckim Biegu Majowym – wyścigi na wózkach
     
------------------------------------------


Zawodnik senirów Miejskiego Bartoszyckiego Klubu Sportowego "Victoria"

Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • Mistrz Województwa Junior Starszy klasy okręgowej – awans do ligi wojewódzkiej, kapitan tej drużyny
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • Jeden z lepszych zawodników młodego pokolenia. Dobry technik.
  • Podstawowy zawodnik drużyny SENIOR
  • Mistrz Województwa Junior Starszy klasy okręgowej – awans do ligi wojewódzkiej, kapitan tej drużyny


------------------------------------------


Zawodnik Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Ringo w Bartoszycach

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • Występ w Reprezentacji Polski w zwycięskim meczu LITWA-POLSKA na LITWIE
  • Występ w Reprezentacji Polski w zwycięskim meczu POLSKA-NIEMCY w Pułtusku
  • Zdobycie srebrnego medalu Międzynarodowych Mistrzostw Polski
  • I i II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Ringo w Mińsku na Białorusi
  • Zdobywca pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Polskiego Towarzystwa Ringo za 2009 rok w kategorii - kadet
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • Zdobywca 2 pierwszych miejsc w Ogólnopolskim Turnieju Przyjaźni w ringo w Bartoszycach;
     


     

------------------------------------------


Zawodnik Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego "Siła"

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 20 w kategorii wag. 69 kg.
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • Mistrz Okręgu do lat 20 i 23 w kategorii 69 kg.
  • Uzyskana I Klasa Sportowa
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • Najlepszy zawodnik V Memoriału im. R. Rysztowskiego
  • Najwyżej punktujący zawodnik klubu w Drużynowych Mistrzostwach Polski – II liga




------------------------------------------

Zawodniczka Klubu Szachowego "Budowlani"

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • III miejsce w turnieju „Wakacje z szachami” w Łazach koło Koszalina
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • II miejsce w VIII Warmińsko-Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w Olsztynie
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • Mistrzyni Bartoszyc w kategorii kobiet na 2009 r.


 
------------------------------------------


Zawodnik Klubu Szachowego "Budowlani"

Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • IV Miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego
  • II miejsce w rozgrywkach drużynowych Szkół Podstawowych Województwa Warmińsko - Mazurskiego
Osiągniecia powiatowe / miejskie
  • Mistrz Bartoszyc w kategorii Juniorów
     
 
------------------------------------------


Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimp"


Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • I miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Województwa -  2009 r.
  • II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt – 2009 r.

------------------------------------------


Zawodnik Klubu Motocyklowego "Wiraż"

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • Puchar Polski w Motocrossie – 34 miejsce
  • Puchar Polski Bartoszyce – 13 miejsce
  • Nagroda Fair Play
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • V miejsce w klasyfikacji okręgowej
  • Zawody motocrossowe w Reszlu – 1 miejsce
  • Zawody motocrossowe Giżycko i Bisztynek – 2 miejsce
  • Zawody motocrossowe w Reszlu – 3 miejsce


------------------------------------------


Zawodnik Bartoszyckiego Klubu Kolarskiego "RANT"

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • Wyścig szosowy na czas, Grudziądz - 5 miejsce
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • Wyścig MTB Barczewo – 1 miejsce
  • Wyścig MTB Giżycko – 1 miejsce
  • Wyścig szosowy z wspólnego startu, Nawiady, - 2 miejsce
  • „Family Cup” MTB Olsztyn, - 2 miejsce

------------------------------------------


Zawodnik Bartoszyckiego Klubu Kolarskiego "RANT"

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • Wyścig szosowy na czas, Grudziądz - 7 miejsce
  • Wyścig przełajowy, Puchar Polski V seria, - 7 miejsce
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • Wyścig MTB Mrągowo – 1 miejsce
  • Wyścig MTB Bartoszyce – 1 miejsce
  • Wyścig MTB Giżycko – 3 miejsce
  • Wyścig Uliczny, Biskupiec - 5 miejsce
  • Wyścig szosowy, Lutry – 6 miejsce
     


 ------------------------------------------


Zawodnik Bartoszykiego Klubu Karate Kyokushin

Osiągniecia międzynarodowe / krajowe
  • III miejsce Mistrzostw Polski Policjantów w Kumite, Szczytno
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Seniorów Kumite w Iławie
Osiągniecia rejonowe / wojewódzkie
  • III miejsce Mistrzostw Województwa Seniorów w Olecku


 
-------------------------------------------------------------------------------------------

Trener gier indywidualnych:
  • Tomasz Zaremba, trener Bartoszyckiej Szkoly Taekwon-do
  • Sebastian Krawczyk, trener kolarzy UKS Przyjazn
  • Roman Wieczorek, trener kolarzy BKK RANT
  • Janusz Górko, trener ciezarowców SILABartoszyce
  • Marek Gil, trener Ringo
  • Miroslaw Figat, trener lekkoatletów UKS Jedynka
  • Andrzej Litwin, trener Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin

Trener gier zespołowych:
  • Marek Ignatowski, trener seniorów Victorii Bartoszyce
  • Waldemar Pisarzewski, trener pilkarzy UKS Jedynka
  • Grazyna Baranowska, trenerka Klubu Siatkarskiego Bartoszyce

Impreza Roku 2009:
  • "IV Bartoszycki Bieg z Gwiazdą"
  • "III Ogólnopolski Wyscig Kolarski M.T.B"
  • "V Memorial im. Ryszarda Rysztowskiego"
  • "Ogólnopolski Turniej Przyjazni w Ringo"
  • "I Otwarte Mistrzostwa Bartoszyc o Puchar Starosty Bartoszyckiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc"
  • "III Runda Pucharu Polski w Motocrossie"
  • "Ogólnopolski Mlodziezowy Turniej Karate Kyokushin"
  • "VII Bartoszycki Bieg Majowy"
  • "VIII Bieg Niepodleglosci"
  • "Letnie Grand Prix w Plazowej Pilce Siatkowej"
  • "Spływ na byle czym"

Największy Wydarzenie  Roku 2009:
  • Puchar Miast w Bartoszycach
  • Mistrzostwa Europy STRONG-MAN
  • Zgrupowanie Młodej Legii w Bartoszycach
  • I Wojewódzkie Amatorskie Zawody Strong Man
 

 
 

Podgląd na Treningi w Bartoszyckich Klubach

 

Baza Sportowa Bartoszyc

stat4u