Witamy na oficjalnej stronie sportowej miasta Bartoszyce
Młodzicy walczyli o Puchar Prezesa PSS Społem w Olsztynie  Zwycięski sprawdzian MDK Bartoszyce
Redaktor: Andrzej Cichocki, trener piłkarzy ręcznych

Dodano: 07-02-2018 06:46 l Odsłon : 255

W piątek i sobotę, 2-3 lutego w hali sportowej V LO w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodzików 2003/04 o Puchar Prezesa PSS Społem. Z turnieju zwycięsko wyszedł zespół rocznika 2003 MDK Bartoszyce.

Organizatorzy OKPR Warmia i KS Szczypiorniak zaprosili do udziału zespoły z województwa, które na co dzień rywalizują w lidze, a są w przede dniu rozpoczęcia rewanżowej rundy rozgrywek. Zwycięsko wyszedł z tego turnieju zespół rocznika 2003 MDK Bartoszyce. Na słowa uznania zasługuje drugi zespół rocznika 2004, który na osiem zespołów zajął 3 miejsce pokonując m.in. starszych kolegów ze Szczypiorniaka Olsztyn czy remisując z MUKS Omega Mrągowo.

Punktacja w turnieju była dość nietypowa: wygrana w jednej połowie 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt., wygrana w meczu 3 pkt., remis 2 pkt. i przegrana 1 pkt.. W wyniku czego za jeden mecz można było otrzymać max. 7 pkt. (wygrana pierwsza połowa 2 pkt. + wygrana druga połowa 2 pkt. + wygrany mecz 3 pkt.). W sumie rozegrano 28 meczów (system każdy z każdym), w których zdobyto 652 bramki.

Wyniki MDK i MDK II Bartoszyce:
MDK Bartoszyce II - SP 2 Olsztyn II 11:7 (5:5)
MLKS Czarni Olecko - MDK Bartoszyce I 7:19 (1:9)
MDK Bartoszyce II - MKS MOSiR Kętrzyn 11:12 (4:4)
SP 2 Olsztyn II - MDK Bartoszyce I 13:14 (5:7)
MDK Bartoszyce II - MDK Bartoszyce I 10:19 (7:8)
MDK Bartoszyce II - SP 2 Olsztyn I 14:10 (7:5)
MDK Bartoszyce I - MUKS Omega Mrągowo 14:11 (7:5)
MDK Bartoszyce II - MUKS Omega Mrągowo 8:8 (4:5)
MDK Bartoszyce I - KS Jeziorak Iława 22:3 (10:3)
MDK Bartoszyce II - MLKS Czarni Olecko 16:11 (8:6)
MDK Bartoszyce I - MKS MOSiR Kętrzyn 12:5 (7:3)
MDK Bartoszyce II - KS Jeziorak Iława 18:3 (9:3)
SP 2 Olsztyn I - MDK Bartoszyce I 11:17 (6:11)

Skład MDK I Bartoszyce:
Bramkarze - Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk oraz zawodnicy z pola Działa Hubert, Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej, Marciniak Dawid, Habiński Kacper, Kwiatkowski Maciej, Łukasz Kuhn, Lewandowski Jakub, Bembas Mateusz.

Skład MDK II Bartoszyce:
bramkarz: Lewoń Korneliusz, zawodnicy z pola: Broniek Wiktor, Jurewicz Łukasz, Grzywnowicz Marcel, Janowicz Szymon, Lewandowski Piotr, Tokarz Filip, Sokólski Kami, Matysiak Maciej, Harhaj Bartłomiej, Bieńkowski Jacek,Tokarz Jakub.

Trener Andrzej Cichocki, kier. zespołu Orlando Habiński.