Witamy na oficjalnej stronie sportowej miasta Bartoszyce
MDK od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej młodzików

Dodano: 24-11-2017 06:57 l Odsłon : 153

Rozkręca się sezon piłki ręcznej w kategoriach dziecięcych. Zawodnicy MDK Bartoszyce rozegrali pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej młodzików oraz wzięli udział w kolejnym turnieju Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi.

Pierwszym rywalem bartoszyckiej drużyny w lidze wojewódzkiej młodzików była Omega Mrągowo. Drużyna ta dwa lata temu została wicemistrzem województwa w kategorii dzieci. MDK z kolei w tym sezonie broni tytułu najlepszej drużyny na Warmii i Mazurach.

Mecz nie zaczął się dla nas dobrze. Pierwszą bramkę bartoszyczanie zdobyli dopiero w 11. minucie meczu (na 1:3).

— Dopiero od tego momentu nasza gra się nieco poprawiła, co pozwoliło na zakończenie pierwszej połowy jednobramkowym prowadzeniem. Po mocnej rozmowie w przerwie, na drugą połowę wyszedł już jakby inny zespół — powiedział Andrzej Cichocki, trener MDK.

Zespół z Bartoszyc drugą połowę wygrał już 15:4, a cały mecz różnicą 12 bramek.

- Omega Mrągowo — MDK Bartoszyce 11:23 (7:8)

MDK, bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk; zawodnicy z pola: Hubert Działa, Bartłomiej Działa, Dawid Marciniak, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Maciej Kwiatkowski, Łukasz Kuhn, Jakub Lewandowski, Filip Tokarz, Mateusz Bembas, Kacper Pawłowski.

Kierownik drużyny: Orlando Habiński, trener: Andrzej Cichocki.

**********

Drugi zespół MDK Bartoszyce zagrał w Morągu w 2. turnieju Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi. Przypomnijmy, że są to rozgrywki organizowane przez same kluby dla klas V (rocznik 2006).

— Nasi zawodnicy z drugiej drużyny są o rok oraz dwa lata młodsi od rywali. Każda rywalizacja ze starszymi ma przynieść efekty w przyszłości — zaznacza Andrzej Cichocki.

W Morągu jego podopieczni rozegrali trzy mecze: z MOSiR-em Kętrzyn (5:23), miejscową Jedynką (6:10) oraz Szczypiorniakiem Olsztyn (6:19).

Pauzę miał tym razem pierwszy zespół MDK, który na początku listopada wygrał turniej w Bartoszycach. On swoje kolejne zawody rozegra w grudniu w Gołdapi.