Witamy na oficjalnej stronie sportowej miasta Bartoszyce
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu K1: Sebastian w finale, Michał też z medalem

Dodano: 16-03-2017 06:09 l Odsłon : 98

Po sukcesach litewskich przyszedł czas na medale krajowe. Bracia Michał i Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwondo) udanie zaprezentowali się podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule K1, które odbyły się w Legnicy.

Starszy z braci, czyli Sebastian, dotarł do finału kat. do 81 kg juniorów. Wcześniej wygrał swoją walkę półfinałową. Finał potoczył się po myśli rywala — Michała Niemiero z Zielonej Góry, a Sebastian zakończył turniej ze srebrnym medalem.

Medal zawisł także na szyi jego młodszego brata Michała. Zajął on 3. miejsce w kat. -75 kg juniorów młodszych. W półfinale przegrał z późniejszym mistrzem kraju Patrykiem Czyżewski z Bydgoszczy.

To kolejny w tym roku medalowy start braci. Kilka tygodni temu z powodzeniem startowali w otwartych mistrzostwach Litwy w kickboxingu, przywożąc z nich cztery medale: trzy złote i srebrny.